man in blue denim jacket facing turned on monitor

Liderzy handlu internetowego

E – handel to z każdym rokiem coraz prężniej rozwijająca się dziedzina. Zakupy w Internecie z każdym rokiem robi coraz więcej osób, dlatego też nie dziwie fakt coraz większej ilości miejsc, w których można dokonywać zakupów.

Ponieważ Internet jest wykorzystywany powszechnie na całym świecie, nie dziwi fakt że również platformy do handlu online również mają zasięg międzynarodowy. Płatności bezgotówkowe obecnie ułatwiają dokonywanie płatności na rzecz podmiotów i osób z innych krajów w ciągu krótkiego czasu.

Liderzy rynku e – handlu
Jeśli chodzi o liderów rynku międzynarodowego handlu online to z pewnością na myśl przychodzą dwa portale – Amazon.com oraz Alibaba. Pierwszy z gigantów, Amazon, powstał w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku jako internetowa księgarnia. Jej właściciel szybko zauważył popularność tej formy zakupów i w kolejnych latach wprowadzał do oferty również inne produkty, jak na przykład produkty spożywcze czy ubrania. Z biegiem czasu rozszerzał swoją działalność w innych krajach jak również oferując coraz szerszy asortyment. Alibaba zaś początkowo był portalem znanym w krajach Azji. Umożliwiał sprzedawcom wystawianie swoich ofert, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

Nie tylko dla firm
Zaraz za liderami plasują się również portale przeznaczone nie tylko dla firm. Wśród nich warto zwrócić uwagę na Ebay, portal działający na zasadzie portalu ogłoszeniowo – aukcyjnego. Obecnie działa prężnie w bardzo wielu krajach. Do niezwykle znanych i cieszących się coraz większym zainteresowaniem portali zalicza się również Zalando, które oferuje odzież i akcesoria dla wszystkich. Coraz więcej portali rozszerza swoją działalność na kolejne kraje, aby zdobyć sobie zainteresowanie klientów. Wśród rodzimych warto na pewno wspomnieć o Allegro, które oferuje nie tylko coraz więcej możliwości, ale również rozszerza działalność na kolejne kraje. Użytkownicy chętnie korzystają z takich miejsc, kupując produkty z innych krajów. Mają bowiem nie tylko jasne zasady handlu ale często również atrakcyjne koszty wysyłki.