photo of pub set in room during daytime

Idealny system fiskalny dla gastronomii

Gastronomia, podobnie jak wiele innych dziedzin musi korzystać z kas fiskalnych od rejestracji sprzedaży. Obecnie lokale gastronomiczne w znacznej większości muszą również wymienić urządzenia stacjonarne na kasy fiskalne online. to zaś jest dobry powód do tego ,aby podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego urządzenia.


Kasa czy system fiskalny?
Pierwszym pytaniem, na który należy sobie odpowiedzieć jest to, czy korzystać z małej kasy fiskalnej czy też lepiej zdecydować się na bardziej rozbudowany system fiskalny. To ostatnie rozwiązanie, wprawdzie jest droższe, ale zapewnia funkcje bardzo przydatne szczególnie w większych lokalach gastronomicznych. Dlatego decydując się na wybór urządzeń do gastronomii każdy właściciel powinien sprawdzić, jakie funkcje są mu potrzebne i czy wybrany system je posiada.

Funkcje kas fiskalnych
Rozbudowane systemy fiskalne dedykowane dla gastronomii to wiele opcji. Jedną z istotniejszych jest kwestia możliwości obsługi wielu paragonów jednocześnie. To znacząco ułatwia pracę całego lokalu. Ponadto dobrym wyborem są systemy z ekranami dotykowymi, na których szybko można wybrać interesujące pozycje z menu czy dokonać innych czynności. Warto również sprawdzić, czy system umożliwia rozdzielenie paragonów na kilka osób czy też możliwości zapłaty różnymi formami za  jeden paragon. Oczywiście do systemu powinny zostać odpowiednio powiązane terminale płatnicze, dobrze aby była możliwość jednoczesnego korzystania z więcej niż jednego. To znacząco  przyspiesza system obsługi, bowiem każdy kelner może posiadać własny terminal, najlepiej bezprzewodowy.

Ciekawą opcją, jaką udostępniają nowoczesne systemy gastronomiczne jest również możliwość podłączenia tak zwanej drukarki bonowej. Niewielkie urządzenie ułatwia działanie całego lokalu. Ustawione w kuchni, po przyjęciu zamówienia drukuje jego szczegóły wraz z istotnym danymi, jak na przykład numer stolika. Dzięki temu nie ma obaw o pomyłki przy wydawaniu dań a cała obsługa przebiega znacznie szybciej. Jak widać, inwestycja w odpowiedni system fiskalny dość szybko się zwraca.